ایده‌های محوطه‌سازی۱

ارسال شده در: محوطه سازی | ۰
ایده‌های محوطه‌سازی۱

در لیست جدول پیشرفت ساختمان محوطه‌سازی در آخر این لیست قرار می گیرد. بسیاری نمی‌دانند برای اجرای ایده‌های محوطه‎‌سازی از کجا شروع کنند. با اینکه شما برای شروع کار آماده اید، اما در تصمیمات مختلف و طرح های مختلف غرق شده‌اید و اینجاست که تصمیم گیری سخت می‌شود.
اما به شما چندین ایده پیشنهاد می دهیم که بدون ترس کار پروژه محوطه‌سازی را شروع کنید؛ البته با کمی برنامه‌ریزی و کار سخت، شما می‌توانید رویاهای خود را به بهترین شکل اجرا کنید.
آنچه شما باید انجام دهید
چیزی که واضح به نظر می‌رسد فضای موجود شما است، اما مشکل بسیاری از مردم در اجرا انتظارات غیر واقعی از فضا می‌باشد. قبل از انجام هر کار شما باید فضای موجود، آب و هوا و در کل اقلیم منطقه اجرای پروژه را مورد برسی قرار دهید.
اگر فضای شما کوچک است بدین معنا نیست که شما نمی‌توانید چشم انداز خوبی داشته باشید؛ بلکه شما باید بر روی جزئیات فکر و دقت بیشتری داشته باشید. در فضای بزرگ، گزینه‌های بیشتری در دسترس شماست، اما باید برای بهترین منظر تلاش کنید. اگر شما در مناطق گرمسیری جنوبی زندگی می‌کنید باید نوع گیاه خود را متناسب با این اقلیم انتخاب کنید و اگر شهری مثل شیراز را برای سکونت انتخاب کرده اید باید بدانید که اکثر گل ها و گیاهان زینتی در این شهر خوب رشد می‌کنند؛ البته باز هم نیاز به برسی بیشتر خواهید داشت، فقط خواندن چند مقاله کافی نیست بهترین خاطرات شما که در تعطیلات بوده‌اید و فضای سبزی که برای شما خاطره انگیز است می‌تواند به شما کمک کند و یا اینکه شما می‌توانید به چندین پارک شهر خود سری بزنید و با گیاهان و نوع آنها بیشتر آشنا شوید.
خوب در صورت انجام کارهایی که گفته شد شما باید به نتایج خوبی رسیده باشید حالا ایده‌های زیر را بخوانید.
اضافه کردن گُل‌های رنگی
اضافه کردن گل در فضای بیرون منزل و یا حیاط به خصوص در ورودی درب اصلی ایجاد فضای استقبال از میهمانان را القاء می‌کند؛ که برای مهمانان بسیار جذاب می‌باشد. در نظر بگیرید یک باغچه در کنار درب ورودی با یک حصار سفید از جنس چوب با گل‌هایی رنگارنگ نگاهی گرم و دعوت کننده را به فضا می‌بخشد.
البته باید در نظر داشت که در استفاده از گل‌ها نباید آشفتگی وجود داشته باشد و با نظمی خاص از این گیاهان استفاده شود تا زیبایی آنها چندین برابر شود و رنگ‌ها و گل‌ها در یک هارمونی(هم‌آهنگی) بسیار زیبا محوطه‌سازی شما را برجسته کنند.
محوطه سازی
انتخاب گیاهان
اگر فضای شما کوچک است پس بهتر است بیشترین استفاده را از این فضا ببرید. انتخاب گیاهان با اهداف چند گانه بهترین راه‌حل در محوطه‌سازی است به عنوان مثال شما می‌توانید از درختان میوه مانند سیب یا پرتقال استفاده کنید؛ که در عین زیبایی باعث حفظ حریم خصوصی، سایه‌ای دلنشین و همینطور میوه‌های خوشمزه در فصول مختلف می شوند.
محوطه سازی
اضافه کردن جزیره
شما می‌توانید گروهی از گیاهان را در مرکز حیاط خود قرار دهید و یک جزیره سرسبز را ایجاد کنید، این ایده باعث زیبایی زیادی در محوطه‌سازی می‌شود و پروژه محوطه‌سازی شما را از سادگی در می‌آورد البته این ایده بیشتر برای کسانی است که فضایی بزرگ دارند. شما می توانید جزیره خود را در میان چمن‌ها و یا کف‌سازی قرار دهید و البته این بستگی به طرح شما دارد.
محوطه سازی

ترجمه و نوشته شده در تحریریه abcCAD

کانال دکوراسیون داخلی ما در تلگرام
 

دیدگاهی بنویسید