تکنیک‌های انتخاب و طراحی و اجرای پرده پذیرایی در دکوراسون داخلی

ارسال شده در: دکوراسیون داخلی | ۰
تکنیک‌های انتخاب و طراحی و اجرای پرده پذیرایی در دکوراسون داخلی

شاید تصورش هم سخت باشد طراحی دکوراسیون بدون پرده، پوششی که روزنه نور فضای داخلی را تزئین می‌کند. نوع، جنس و رنگ پرده تغییرات زیادی را در دکوراسیون داخلی ایجاد می‌کند.
به عنوان مثال پرده‌های سلطنتی با رنگ طلایی فضایی لوکس و رسمی را القاء می‌کند. در این پست ما قصد معرفی انواع پرده‌ها را نداریم و فقط چیدمان و نوع هارمونی در ترکیب رنگ و مدل را برسی می‌کنیم. اگر شما قصد دارید تا انتخاب و طراحی را به تیم طراح دکوراسیون داخلی منزل خود بسپارید(در صورت حرفه‌ای بودن) می‌توانید خیال خودتون از این بابت راحت کنید، اما اگر قصد دارید تا خودتون دست به کار بشید مطالب این پست می‌تونه برای شما مفید باشه.

تکنیک‌های انتخاب و طراحی و اجرای پرده پذیرایی در دکوراسون داخلی (۳)
در ابتدای کار شما باید ابعاد پنجره خودتون در نظر بگیرید، پیشنهاد ما این هست که ابعاد پرده شما حتما از پنجره بزرگتر باشه، تا در تزئین و نورگیری پنجره بیشترین کارایی را داشته باشه. حتما لازم نیست تا پرده دقیقا اندازه قاب پنجره باشه حتی برای پنجره‌هایی که از کف فاصله دارند می‌تونید تا چندین سانتی متر و یا حتی تا کف پرده را بلند در نظر بگیرید تا بر زیبایی و شکوه پرده خودتون بیفزایید.

تکنیک‌های انتخاب و طراحی و اجرای پرده پذیرایی در دکوراسون داخلی (۱)
اگر پنجره شما در جهت تابش شدید نور خورشید هست حتما از پرده‌های دو لایه استفاده کنید به خصوص اگر از پارچه‌های رنگی در پرده استفاده می‌کنید. سعی کنید در پرده خود از چین‌های زیادی استفاده کنید البته که هزینه خرید پارچه بالا می‌رود اما ارزشش را دارد، حتما لازم نیست از پارچه‌های بسیار گران قیمت استفاده کنید مهم طراحی و تزئین پرده است که گویای سلیقه و هنر شماست.
تکنیک‌های انتخاب و طراحی و اجرای پرده پذیرایی در دکوراسون داخلی (۲)
اگر پرده دو لایه دارید حتما برای جلوه بهتر می‌توانید پرده را جمع کنید تا لایه زیرین هم برای میهمان‌های شما جلوه‌گری کند. مطمئن شوید که پرده طراحی شده توسط تیم طراحی و یا خود شما مزاحمتی برای باز و بسته کردن پنجره ایجاد نمی‌کند چون شما احتیاج به هوای تازه دارید!
در طراحی پرده والان جلوه‌ای خاص به طراحی شما می‌بخشه پس روی این قسمت از پرده حساس باشید، پیشنهاد ما ست کردن والان با مبلمان شماست مثلا اگر مبلمان شما به رنگ آبی هست بهتر هست تا والان پرده شما از جنس و نقش پارچه مبلمان شما باشه.

تکنیک‌های انتخاب و طراحی و اجرای پرده پذیرایی در دکوراسون داخلی (۴)
تکنیک‌های انتخاب و طراحی و اجرای پرده پذیرایی در دکوراسون داخلی (۵)
دوستان عزیز باز هم تاکید می‌کنیم که نیازی به خرج‌های آنچنانی ندارید شما با یک بودجه کم هم می‌تونید در دکوراسیون منزل خودتون شگفتی بیافرینید فقط با کمی خلاقیت و ظرافت. موفق باشید.

نوشته شده در تحریریه abcCAD
کانال دکوراسیون داخلی ما در تلگرام

آیا این پست را پسندیدید؟
این پست را در شبکه‌های مختلف به اشتراک بگذارید و به ما رای بدهید. نظر و ارزیابی شما عزیزان باعث دلگرمی و پیشرفت ما می‌شود

دیدگاهی بنویسید